Głosuję świadomie, sprawdzam polityka. Zanim oddasz głos – sprawdź co ON zrobił dla Ciebie

sprawdzam polityka

Trwa kampania wyborcza do europarlamentu. Wielu polityków stara się przekonać wyborców do oddania głosu właśnie na ich osobę. Na kogo warto zagłosować można sprawdzić na www.sprawdzampolityka.pl .
dudaWitam na stronie www.sprawdzampolityka.pl, pierwszego w Polsce tak prostego narzędzia, które pozwoli lepiej kontrolować reprezentujących nas polityków.

Jesteście Państwo w miejscu, gdzie każdy może sprawdzić jak poseł czy senator z jego okręgu głosował w sprawach najważniejszych z punktu widzenia spraw pracowniczych, społecznych i obywatelskich. Czy dotrzymał swoich przedwyborczych obietnic. Czy działał w interesie swoich wyborców. Takie informacje są oczywiście dostępne na stronach sejmu i senatu. Ale głosowań jest dużo i giną w nich tematy, które nas najbardziej dotyczą. Dzięki niej można skontrolować naszego reprezentanta jak głosował w sprawie wieku emerytalnego, kodeksu pracy, ustawy o zgromadzeniach. Jak zachował się wobec naszych obywatelskich wniosków referendalnych dot. wieku emerytalnego czy obowiązku szkolnego 6-latków. Dzięki tej wiedzy będziecie mogli Państwo bardziej świadomie podejmować decyzje wyborcze. Jako społeczeństwo musimy doprowadzić do sytuacji, gdzie politycy będą bardziej bali się wyborców, niż szefa swojej partii. Żeby politycy wykonywali wolę społeczeństwa, a nie działali na rzecz interesu swojej partii. W bieżących wyborach do Europarlamentu startuje blisko 120 posłów i senatorów. Kliknij na ikonę Eurowybory i zobacz jak głosowali w Polsce. Jest pewne, że tak samo będą głosować w Parlamencie Europejskim. Sprawdź, czy tego chcesz. Sprawdź i podejmij świadomą decyzję.( Piotr Duda )

„Solidarność”, zgodnie ze swoimi zapowiedziami będzie piętnować tych kandydatów do Parlamentu Europejskiego, którzy głosowali za przyjęciem antypracowniczych przepisów.
Jak powiedział Piotr Duda – Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” – Obiecaliśmy dwa lata temu, że będziemy rozliczać polityków z tego co robią. Czas doprowadzić do sytuacji, że politycy będą bali się wyborców, a nie szefa swojej partii. Żeby politycy wykonywali wolę społeczeństwa, a nie działali na rzecz interesu swojej partii.
Jak podkreślił – Wśród 120 kandydatów na europosłów jest 70 takich, którzy powinni się zapaść pod ziemię ze wstydu. Przez ostatnie 3 lata głosowali w Sejmie nad antypracowniczymi rozwiązaniami, a teraz ci hipokryci mają czelność stawać przed wyborcami i prosić o ich głosy.
Lider Solidarności  zwracał uwagę, że w następnej kadencji w PE będą się toczyły bardzo ważne dyskusje na temat przyszłości Europy, zostaną uchwalone istotne dla pracowników dyrektywy w sprawie czasu pracy czy płacy minimalnej. – Dlatego potrzeba nam polityków, którzy rozumieją te sprawy i nie zepsuli polskiej pracy – zaznaczył Przewodniczący.
Dzięki stronie sprawdzampolityka.pl można skontrolować naszego reprezentanta jak głosował w sprawie wieku emerytalnego, kodeksu pracy, ustawy o zgromadzeniach. Jak zachował się wobec naszych obywatelskich wniosków referendalnych dot. wieku emerytalnego czy obowiązku szkolnego 6-latków. Dzięki tej wiedzy mogą Państwo bardziej świadomie podejmować decyzje wyborcze.
Kampania społeczna prowadzona przez „Solidarność” opiera się również na billboardach, które zawisną w 13 okręgach wyborczych, a także na spotach radiowych i telewizyjnych. W najbliższym czasie na ulicach miast pojawią się także przyczepy reklamowe, przypominające o trwającej akcji. Spoty www.sprawdzampolityka.pl pojawią się w serwisach internetowych, biznesowych oraz informacyjnych.

Zachęcamy Państwa do świadomego głosowania na kandydatów.

Comments are closed.

Szukaj

Kalendarz

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Gallery

dsc_0095_1024x681

Odwiedziny

 • 546Ten wpis:
 • 185586Gości razem:
 • 58Gości dzisiaj:
 • 72Gości wczoraj:
 • 0Goście obecnie online:
 • nie_damy_sie_zakneblowac
 • grosik
 • prawo_pracy
 • koksownia_przyjazn
 • boks
 • fds
 • Region Śląsko-Dąbrowski
(c) 2009 - 2011 MOZ NSZZ Solidarność Koksowni Przyjaźń Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej
Administracja i aktualizacja: Jacek Imbor