Solidarność to jedność
piątek, 29 maja, 2026
W imieniu OM NSZZ „Solidarność” JSW KOKS S.A. składam serdeczne podziękowania:
Przewodniczącemu Zespołu Grzegorzowi Matusiakowi
oraz całemu Prezydium: posłom Andrzejowi Gawronowi, Grzegorzowi Gaży, Robertowi Warwasowi i Markowi Wesołemu za zaproszenie strony społecznej na 7 posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki oraz Transformacji Energetycznej i Górniczej w Polsce.
Doceniamy, że w ramach swoich prac, obejmujących monitorowanie strategii energetycznej państwa, plany restrukturyzacji oraz walkę o sprawiedliwą transformację, stawiacie obronę polskich zakładów i suwerenność surowcową na pierwszym miejscu!
Dziękujemy Posłom Markowi Wesołemu oraz Michałowi Wójcikowi za mocny, stanowczy głos w obronie stabilności naszych zakładów pracy oraz pełne zrozumienie powagi sytuacji i postulatów pracowniczych.
Dziękujemy również wszystkim obecnym na posiedzeniu związkowcom, ekspertom oraz zaproszonym gościom.
Dla nas walka o JSW KOKS S.A. to nie są puste deklaracje, to walka o bezpieczną przyszłość naszych rodzin i miejsca pracy. Nie odpuścimy i deklarujemy pełną gotowość do dalszych prac w celu ratowania naszego zakładu.
Przewodniczący OM NSZZ „Solidarność”
JSW KOKS S.A. Piotr Górecki
















